دسته‌بندی نشده

بهترین برند باتری قلمی شارژی

بهترین برند باتری قلمی شارژی

»» بهترین برند باتری قلمی شارژی ««

برای آشنا شدن با این نوع باتری همراه مبین باتری باشید.

این روزها به وفور از باتری‌ قلمی استفاده می‌شود و ممکن است که شما برندهای ایرانی یا خارجی را مورد استفاده خود قرار بدهید.

زمانی که یک برند مناسب را خریداری کنید می‌توانید که در مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید؛ اما در بسیاری از موارد با انتخاب نادرست باتری قلمی مجبور به تعویض سریع آن خواهید شد. شرکت‌های زیادی در زمینه تولید انواع باتری فعالیت می‌کنند اما لازم است که برندهای برتر را بشناسید و یک انتخاب برتر هم داشته باشید.

انواع برندهای باتری قلمی شارژی

باتری سونی SONY مدل NH-AA-B2GN

یک برند برتر که قطعا همه با آن آشنا هستیم و با اطمینان خاطر محصولات آن را خریداری می‌کنیم برند سونی است. باتری SONY مدل NH-AA-B2GN به صورت باتری قلمی است که معمولا در بسته دوتایی قابل خریداری است.

این دو باتری قلمی قابلیت شارژ مجدد را دارند یعنی پس از اتمام یا تخلیه باتری می‌توان آن را مجددا شارژ نمود. فناوری که در این باتری‌ها استفاده شده است نیکل-متال هیدرید است که ظرفیتی که برای آن می‌توان نام برد 2500 میلی‌آمپر ساعت است.

باتری‌هایی که با فناوری نیکل-متال هیدرید ساخته شده‌اند قدرت آن‌ها سه برابر باتری‌های آلکالاین است و اساسا در دستگاه‌های High Drain  عملکرد بیشتری را به نمایش می‌گذارند. این باتری‌ها گزینه مناسبی برای چراغ قوه و یا دوربین عکاسی هستند و یا دستگاه‌هایی که برای عملکردشان به قدرت بالاتری احتیاج دارند پیشنهاد می‌کنیم حتما این نوع باتری را تهیه کنند.

اساسا برای دستگاه‌هایی که مرتبا باتری مصرف می‌کنند مثل اسباب بازی‌هایی همچون ماشین‌های کنترلی پیشنهاد می‌کنیم حتما باتری قابل شارژ را خریداری کنید تا در صورت تمام شدن انرژی الکتریکی آن، بتوان آن را مجددا شارژ نمود. ماندگاری باتری SONY مدل NH-AA-B2GN بسیار بالا است و می‌توان در طولانی مدت آن را مورد استفاده قرار داد.  


👈🏻 پیشنهاد مطالعه: از کجا بفهمیم باتری قلمی شارژی است؟


باتری سونی SONY مدل NH-AA-B2KN

این نوع باتری برند سونی دارای دو عدد باتری قلمی است که می‌توان پس اتمام انرژی الکتریکی، آن‌ها را مجددا شارژ نمود. شرکت سازنده این باتری‌ها به منظور شارژ مجدد آن‌ها، شارژرهای مخصوصی ارائه کرده که با آن شارژر می‌توان سایر برندها را با آن شارژ نمود. فانوری یا تکنولوژی که برای طراحی و ساخت این باتری‌ها به کار برده شده است نیکل-متال هیرید است و ظرفیت در نظر گرفته شده برای آن 2000 میلی‌آمپر ساعت است.

این نوع باتری‌ها هم همچون باتری SONY مدل NH-AA-B2GN قدرت آن‌ها سه برابر باتری‌های آلکالاین است و اساسا در دستگاه‌های High Drain  عملکرد بیشتری را به نمایش می‌گذارند. اساسا این نوع باتری‌ها گزینه مناسبی برای دوربین عکاسی و چراغ قوه خواهد بود و یا دستگاه‌هایی که برای عملکردشان به قدرت بالایی احتیاج دارند پیشنهاد می‌کنیم حتما این نوع باتری را تهیه کنند.

باتری‌های برند سونی دارای طول عمر بسیار بالایی هستند و از کیفیت بالایی هم بهره می‎برند؛ بنابراین با اطمینان خاطر می‌توانید این باتری‌ها را خریداری کنید.  

باتری کملیون Camelion مدل Digi Alkaline

باتری‌های قلمی شارژی با برند کملیون معمولا در دو بسته چهارتایی طراحی و تولید می‌شوند. این باتری‌ها در دو اندازه متفاوت یعنی به دو صورت قلمی (AA) و نیم قلمی (AAA) در بازار موجود است. در تولید این باتری‌ها از تکنولوژی آلکالاین استفاده شده است به همین دلیل است که این باتری‌ها از طول عمر بالایی بهره می‌برند و دارای پایداری انرژی الکتریکی هستند.

معمولا ولتاژی که برای این باتری‌های آلکالاین در در نظر گرفته شده است 1.5 ولت است و نمی‌توان آن‌ها را دوباره شارژ نمود. به عبارت ساده‌تر زمانی که انرژی الکتریکی این باتری‌ها به پایان برسد نمی‌توان آن‌ها را شارژ کرد.

اساسا باتری‌های کملیون مدل Digi Alkaline در گروه باتری‌های قلیایی قرار می‌گیرند که ظرفیت آن‌ها چندین برابر باتری‌های معمولی است؛ به همین دلیل این باتری‌ها سرویس‌دهی بیشتری را برای کاربر به همراه دارند. اگر بخواهیم قیمت این نوع باتری را بسنجیم باید اشاره کنیم که نیبت به باتری‌های معمولی از گران‌تر هستند اما با توجه به ظرفیت و کیفیتی که دارند،

می‌توان گفت قیمت آن‌ها بسیار مناسب است. کاربرد این باتری‌های مناسب تامین انرژی الکتریکی برای لوازمی همچون رادیو، ساعت و هر دستگاهی که برای کارکرد به باتری قلمی احتیاج دارد مناسب خواهد بود.

باتر‌های دوراسل

لازم است بدانید که دوراسل بک برند آمریکایی است که در زمینه تولید انواع باتری‌ها فعالیت می‌کند و به عنوان یکی از بهترین برندها از آن یاد می‌شود. باتری‌هایی که توسط شرکت دوراسل ساخته می‌شوند به دو صورت قابل شارژ و غیر قابل شارژ طراحی و تولید می‌شوند.

نوع باتری‌های شارژی دوراسل را برای لوازم پر مصرفی استفاده کنید برای مثال اسباب بازی‌های پر مصرف را می‌توان نام برد. توصیه می‌کنیم برای وسایل کم مصرفی همچون ریموت کنترل از باتری‌های شارژی استفاده نکنید. لذا ممکن است در مدت طولانی شارژ باتری تمام شود و نیاز به شارژ مجدد وجود داشته باشد که این مسئله اصلا به صرفه نیست.

باتری‌های دوراسل معمولا با متریال‌های مختلفی تولید می‌شوند که برخی از آن‌ها زینک کربن و آلکالاین، لیتیوم، لیتیوم یون، نیکل کادیوم، نیکل هیبرید فلز را نام برد. هر کدام از این باتری‌ها ویژگی خاص خود را دارند و معمولا کاربردهای متفاوتی هم دارند. برای مثال زینک کربن معمولی‌ترین باتری‌های قلمی هستند که به آن‌ها پیل خشک هم می‌گویند.

یا باتری‌های آلکالاین که به دو صورت:

✅قابل شارژ 

✅غیر قابل شارژ یافت می‌شوند؛ نوع قابل شارژ آن بازدهی کمی دارد و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد در حقیقت لازم است بدانید که عمر باتری غیرقابل شارژ آن از عمر روی کربن بیشتر است.     

باتری کملیون Camelion مدل Plus Alkaline

این مدل باتری هم یک مدل از باتری‌های برند کملیون هستند که اندازه آن‌ها قلمی است و معمولا با استاندارهای AA سایر باتری‌ها هماهنگی دارد. ولتاژی که برای این باتری‌ها در نظر گرفته شده است 1.5 ولت است و اساسا تعداد این باتری‌ها در بسته‌شان 4 عدد باتری پلاس آلکالاین است.

در طراحی و تولید این باتری‌ها از تکنولوژی آلکالاین استفاده شده است که در این صورت می‌توان شاهد دو ویژگی مهم طول عمر بالا و پایداری انرژی الکتریکی بود. باتری کملیون Camelion مدل پلاس آلکالاین قابلیت شارژ مجدد را ندارند و به عبارت ساده‌تر زمانی که انرژی الکتریکی این نوع باتری‌ها به پایان برسد، شما نمی‌توانید آن‌ها را شارژ کنید.

تمام لوازم و وسایل خانگی برای عملکردشان به انرژی الکتریکی احتیاج دارند از جمله این وسایل از لوازم ساده گرفته تا دستگاه‌های هوشمند، که برای تامین انرژی آن‌ها از انواع مختلف باتری همچون باتری‌های کتابی، نیم قلمی، قلمی و سکه‌ای استفاده می‌کنیم. کملیون Camelion مدل پلاس آلکالاین یک گزینه بسیار مناسب برای تامین انرژی وسایلی همچون ریموت کنترل ،اسباب بازی، ساعت و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هر وسیله و لوازمی که برای تامین انرژی به باتری قلمی احتیاج داشته باشد می‌تواند که از کملیون Camelion مدل پلاس آلکالاین استفاده کند. برند کملیون به دلیل تکنولوژی آلکالاین موجود در باتری‌ها، کیفیت محصول و … به یک برند برتر تبدیل شده است و شما با اطمینان خاطر می‌توانید محصولات این برند را خریداری کنید.   


👈🏻 پیشنهاد مطالعه: باتری سکه ای چیست


باتری شیائومی Xiaomi مدل Z15

این باتری قلمی یک برند چینی است که در تکنولوژی ساخت آن‌ها از آلکالاین استفاده شده است در واقع این باتری تا سال‌ها انرژی خود را حفظ می‌کنند. معمولا این باتری‌ها 10 عدد هستند که از ولتاژ 1.5 ولتی نیز برخوردارند.

می‌توان گفت که این مدل باتری دارای رنگ بندی‌های بسیار جذابی هستند درواقع این رنگ بندی باعث می‌شود که امکان نگهداری باتری با هدف کلکسیونی موجود باشد و البته پس از مصرف این باتری‌ها می‌توان از آن‌ها به عنوان یک المان زیبایی دکوراسیون اتاق استفاده نمود. در واقع اندازه این باتری‌ها قلمی است و با استاندارد AA هم مطابقت دارند. باتری شیائومی مدل Z15 می‌توانند که تا سال‌های سال در فروشگاه‌ها، انرژی خود را حفظ کنند و در هر زمان می‌توان آن‌ها را مورد استفاده قرار داد.

در واقع می‌توان گفت که سلول این باتری‌ها هیچ گونه افزایش حجمی ندارد و در عین حال نسبت به باتری‌های کربنی از ظرفیت بیشتری برخوردارند. انرژی خروجی این باتری‌ها از روند پایدار و یکنواخت‌تری برخوردار است. این نوع باتری‌ها برای کیبورد بی‌سیم و موس، اسباب بازی‌ها، رادیوهای کوچک و … گزینه بسیار مناسبی هستند. لازم است بدانید که به دلیل رنگ بندی متفاوتی که در این باتری‌ها دیده می‌شود به باتری‌های رنگین کمانی معروف هستند.      

باتری Dynamo Alkaline

این باتری یک محصول منحصر به فرد از شرکت وستینگ هاوس است که در دسته باتری‌های آلکالاین این شرکت قرار دارد. در واقع بسته بندی این باتری از 4 باتری نوع AA و دو باتری AAA تشکیل شده است که ولتاژ آن‌ها برابر 1.5 ولت است.

تکنولوژی استفاده شده در این باتری‌های وستینگ هاوس آلکالاین است که نمی‌توان آن را مجددا شارژ نمود. باتری‌های AA به باتری‌های قلمی هم معروفند که کاربرد وسیعی دارند. همان گونه که قبل‌تر اشاره کردیم می‌توان گفت که این باتر‌ها بسیار با دوام هستند و قیمت آن‌ها نسبت به نوع معمولی بیشتر است. باتری‌های سایز AAA به باتری‌های نیم قلمی معروفند که برای لوازم دیجیتالی با ابعاد کوچک به کار برده می‌شوند.

معمولا دستگاه‌هایی که برای عملکرشان به انرژی کم و اما در عین حال مداوم احتیاج دارند، می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. معمولا این باتری‌ها گزینه مناسبی برای ساعت‌های دیواری، ریموت کنترل، رادیوها و … خواهد بود.

اگر می‌خواهید برای دستگاه کم مصرف خود از باتری‌های مناسب با طول عمر بالا استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم از باتری‌های Dynamo Alkaline استفاده کنید. کیفیت محصولات تولید شده از شرکت وستینگ هاوس زبان زد هستند لذا در هنگام طراحی و تولید محصولات خود از بهترین مواد اولیه استفاده می‌کند و رضایت مشتریان را در اولویت کار خود قرار می‌دهد.   

باتری‌های گیگاسل مدل Super Alkaline

این مدل باتری یک محصول تولید شده از شرکت گیگاسل است که از تکنولوژی آلکالاین بهره می‌برند. اساسا باتری‌های آلکالاین نسبت به باتری‌های زینک کربن از طول عمر بیشتری برخوردارند. این باتری‌ها به مرور زمان انرژی خود را از دست نمی‌دهند و از پایداری خوبی برخوردارند.

زمانی که می‌گوییم این باتری‌ها از ماندگاری طولانی برخوردارند یعنی تا چند سال می‌توانند که انرژی خود را خفظ و ذخیره کنند. البته نا گفته نماند که این انرژی درصورتی ماندگار است که ذخیره شود و باتری‌ها از آن استفاده نکنند و معمولا آن‌ها را در قفسه یا داخل کمد نگهداری کنید. در بسته بندی این باتری‌ها 2 عدد باتری نیم قلمی و 2 عدد باتری قلمی قرار دارد که هر کدام از آن‌ها دارای ولتاژ 1.5 ولتی هستند.

این دو سایز باتری را می‌توانید در چراغ قوه و یا اسباب بازی و دستگاه‌های دیگر مورد استفاده قرار دهید. فراموش نشود که این باتری قابلیت شارژ مجدد ندارد و پس از اتمام شارژ آن باید یک سری جدید از باتری‌ها خریداری کنید.


👈🏻 پیشنهاد مطالعه: باتری سکه ای قابل شارژ


باتری اور مکس مدل Puper Power

در هنگام تولید و ساخت این نوع باتری‌های اورمکس از تکنولوژی روی کربن استفاده می‌کنند که همین مسئله موجب شده است که نسبت به باتری‌های نیم قلمی و قلمی معمولی، با محیط زیست سازگاری بیشتری داشته باشد و در صورتی که آن‌ها را دور بیاندازید به محیط زیست هیچ آسیبی نمی‌رساند به عبارت دیگر دوست دار محیط زیست است. در بسته بندی این باتری 8 عدد باتری نیم قلمی مشاهده می‌شود که دارای ولتاژ 1.5 ولتی هستند.

این نوع باتری را معمولا در دستگاه‌هایی همچون انواع اسباب بازی‌ها، کنترل، رادیو و … مورد استفاده قرار می‌دهند. این باتری‌ها می‌توانند که انرژی الکتریکی مورد نیاز موس و کیبورد را هم تامین کنند.     

باتری دوراسل مدل Plus Power Duralock

در بسته بندی این نوع باتری‌ها 8 عدد باتری نیم قلمی وجود دارد که با توجه به این تعداد باتری تا مدت‌ها نیازی به خرید باتری نخواهید داشت. تکنولوژی که برای ساخت باتری Plus Power Duralock مدل دوراسل وجود دارد دوراسل آلکالاین  است. ب

ر خلاف تمام مدل‌های ذکر شده انرژی این مدل به مرور زمان از بین نمی‌رود و پایداری بسیار خوبی دارند. زمانی که می‌گوییم باتری مورد نیاز از ماندگاری طولانی برخوردار است یعنی تا چند سال می‌تواند که انرژی باتری‌ها را حفظ و ذخیره کند.

در صورتی این ماندگاری وجود دارد و انرژی آن ذخیره می‌شود که از باتری استفاده نکنید و آن را درون قفسه نگهداری کنید. ولتاژی که برای این باتری‌ها در نظر گرفته شده است 1.5 ولت است که در برابر نشتی انرژی از مقاومت خوبی برخوردار خواهد بود. می‌توانید این باتری را به صورت اینترنتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن خریداری کنید.   

 

نتیجه گیری

📝در این مقاله آشنا شدید با:

📌بهترین برند باتری قلمی شارژی + معرفی 10 برند با کفیت


✏️ پیشنهادات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *