چیزی که خیلی ها درباره آن توافق دارند این است که پاوربانک ها بسیار عالی هستند و استفاده روزمره از گوشی های موبایل را راحت تر کرده اند. آنها شارژ پشتیبان را در باتری داخلی خود ذخیره می کنند و به ما اجازه می دهند تلفن خود را در هر زمان و هر مکان ، حتی در صورت دور بودن از پریز ، شارژ کنیم. اما همه پاوربانک ها به یک اندازه کارایی ندارند. بعضی از آنها کوچک و سبک هستند که متناسب با کوچکترین جیب ها طراحی شده اند. دیگران بزرگ و بزرگ هستند ، اما شارژ بسیار بیشتری دارند.

پاور بانک مبین باتری

نوعی از آنها نیز تقلبی هستند مطمئناً آنها را در فروشگاه های معتبر آنلاین نخواهید دید. اما اگر تا به حال به دنبال یک پاوربانک بوده اید ، ممکن است در سایت های مختلف ، گزینه های چینی بی کیفیت یا مکان های دیگری که می توانید لوازم جانبی تلفن های هوشمند را پیدا کنید ، با جعلیاتی روبرو شده باشید. بیشتر اینها بدون مارک به فروش می رسند ، اما جعلیاتی که خود را به عنوان لوازم جانبی اصلی با نام تجاری نشان می دهند ، وجود دارد. مثلا: پاور بانک شیائومی!

عوابق پاور بانک تقلبی


عیب استفاده از پاور بانک تقلبی یا جعلی معمولاً عملکرد بد دستگاه است یا اینکه به راحتی کار نمی کند. با این حال ، در شدیدترین موارد ، استفاده از آنها می تواند عوارض شدید ، حتی تهدید کننده زندگی ایجاد کند.
با یک پاور بانک بی کیفیت که مطابق با استانداردهای قابل انتظار برق نیست ، می توانید برای همیشه به تلفن یا لپ تاپ خود آسیب برسانید. اما وقتی خیلی بد ساخته شوند ، یک پاور بانک تقلبی حتی آتش می گیرد یا منفجر می شود. اگر باتری پاوربانک در دست یا جیب شما منفجر شود ، صدمات جدی ایجاد می شود.

در صورت خرابی پاور بانک چه مشکلی می تواند داشته باشد؟

  • سرعت شارژ بسیار کند
  • بعد از تعداد بسیار محدودی استفاده از کار می افتد.
  • گرم شدن بیش از حد
  • مشتعل و منفجر شود.
  • خطر صدمات جدی

تشخیص پاور بانک شیائومی فیک از اصل

با توجه به کیفیت ساخته شده ، مشخصات بهتر و قیمت ارزان تر ، شیائومی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما متأسفانه ، محبوبیت بیشتر جعل های بیشتری را به همراه دارد و سناریوی حاضر این است که تعداد بیشتری پاوربانک جعلی شیائومی در بازار وجود دارد. تست های مختلفی که در شناسایی جعلی به شما کمک می کند در زیر لیست شده است.
بسته به شرکتی که این تقلبی ها را تولید می کند ، مواردی می تواند شبیه به نمونه اصلی باشد ، اما مطمئناً در اکثر تست های زیر شکست می خورد.

کد 20 رقمی بسته بندی – تقلبی ها هم آن را دارند!


این اولین و آسانترین مرحله برای بررسی واقعی بودن پاوربانک است. فقط یک مورد بسیار نادر وجود دارد که یک پاور بانک جعلی این آزمون را پشت سر بگذارد.

اصل – پاوربانک های Mi واقعی که در چین به فروش می رسند ، دارای یک برچسب روی بسته بندی هستند که می تواند خراشیده شود و یک کد 20 رقمی را نشان دهد. وارد کردن کد در وب سایت شیائومی محصول اصلی را تأیید می کند. با این حال ، پاوربانک هایی که از طریق کانال های در خارج از چین فروخته می شوند ، این برچسب را ندارند. قطعاً باید به دنبال این برچسب بگردید مگر اینکه از یک فروشگاه معتبر رسمی خریداری کنید.

 

برچسب Mi power bank


جعلی – پاور بانک جعلی معمولاً چنین برچسب هایی را روی بسته بندی درج نمی کند که جعلی بودن آن را تأیید می کند.

اصل – کابل MicroUSB همراه با Mi Power Banks اصل هیچ مارک تجاری ندارد. اگر یکی را ببینید که Mi روی آن چاپ شده جعلی است.
برای پاور بانک 20000mAh – طول کابل USB در حدود 13 اینچ با یک نماد برق در انتهای MicroUSB چاپ می شود.
جعلی – پاوربانک های جعلی معمولاً با کابل USB که روی آن Mi چاپ شده ارسال می شوند. بسیاری از ما این را به عنوان نشانه ای از محصول اصلی در نظر می گیریم و ظاهراً این چیزی است که این فروشندگان جعلی می خواهند با چاپ Mi روی کابل USB به آن برسند.

عبور از طریق شارژ


اصل: پاوربانک Mi اصلی از شارژ گذرنده پشتیبانی می کند. معنای آن این است که پاوربانک تلفن همراه متصل به آن را در حالی که شارژ می شود نیز شارژ می کند. تنها ضرورت این است که شارژر ورودی باید انرژی کافی را تأمین کند.
جعلی: پاور بانک جعلی این قابلیت را ندارد و فقط خودش شارژ می شود و هیچ جریانی را به تلفن همراه متصل به آن منتقل نمی کند. فقط در صورت قطع اتصال شارژر از پاور بانک ، تلفن همراه شارژ می شود.

رنگ پورت های USB در پاور بانک


اصل – قسمت قابل رویت جلوی درگاه Micro USB و درگاه USB استاندارد دارای رنگ سفید برنج است.
USB رنگ mi پاوربانک
جعلی – اکثر پاوربانک های جعلی دارای یک رنگ سفید شیر روی پورت USB استاندارد و یک رنگ سیاه بر روی درگاه Micro USB هستند.

چاپ در پایین

اصل – دارای چاپی با جوهر خاکستری که سبک تر و شفاف است. همچنین دارای بافت خوبی است که با حرکت انگشتان روی آن احساس می شود. مارک چاپ بانک قدرت
جعلی – معمولاً تیره تر و مات با جوهر سیاه و چاپ بعضی اوقات نامشخص است.

 

عملکرد چراغ های LED هنگام استفاده


اصلی – هنگام نشان دادن وضعیت روشن بودن دستگاه ، چراغ ها چشمک می زنند. در هر زمان نگه داشتن دکمه روشن / خاموش ، همه چراغ های LED را خاموش می کند و هنگام آزاد شدن دکمه ، آنها روشن می شوند.
چراغ ها به خوبی بسته بندی شده اند و حتی کمی از آن از مناطق دیگر پاوربانک خارج نمی شود.
جعلی – بعد از اینکه یک بار دکمه را فشار دادید ، LED ها چشمک می زنند. اگر آن را فشرده نگه دارید ، چراغ ها خاموش نمی شوند. چراغ ها نیز به خوبی بسته بندی نشده اند و اغلب از درگاه های USB خارج می شوند.

 

مارک تجاری در پورت USB استاندارد


اصل – پاوربانک اصلی یک مارک کوچک MI را روی شاسی پورت USB استاندارد پاوربانک حمل می کند. این بسیار کوچک است ، اما هنگام مشاهده در زیر نور طبیعی یا با هدایت منبع نور (مانند مشعل) به راحتی در آن قابل مشاهده است.
جعلی – جعلیات چنین مارک هایی را حمل نمی کند.

امیدوار هستیم این مقاه مورد استفاده شما واقع شده باشد در صورت داشتن هرگونه سوال یا نظر می توانید در قسمت کامنت و یا از راه های درج شده بر روی سایت با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید