نحوه شارژ مجدد باتری دریل شارژی

باتری دریل شارژی یکی از با اهمیت‌ترین اجزا در ساختار یک دریل شارژی محسوب می‌شود. باتری در حقیقت نقش منبع تغذیه را در این ابزار برعهده دارد. باتری دریل شارژی ابزاری است که از طریق آن می‌توان دلر را خاموش و روشن نمود و برای مدت طولانی آن را شارژ کرد. این ابزارآلات در ابعاد، سایزها، قدرت‌ها و جنس‌های گوناگونی در دسترس هستند. کلیه باتری‌ها به منظور شارژ مجدد به میزانی شارژ نیازی دارند. 

برخی افراد دکمه روشن دریل را برای چند لحظه فشار می‌دهند تا شارژ آن به طور کامل خالی شود که عمل بسیار اشتباهی می‌باشد. اجازه ندهید که تمامی شارژ باتری تخلیه گردد یا به ‌اصطلاح (Deep drainage) یا تخلیه عمیق روی بدهد و منجر به کاهش طول عمر باتری شود. از این رو زمانی که ابزار دچار عملکرد کندی شد آن را شارژ نمائید.

🔶به منظور شارژ مجدد باتری دریل شارژی، به یک شارژر نیاز است. اغلب شارژرها دارای یک شکاف برای نگهداری باتری در هنگام شارژ می‌باشند. دریل‌های شارژی به طور معمل در کنار یک شارژر ارائه می‌شوند. با این حل، چنانچه قصد خرید شارژر وجود دارد، اطمینان حاصل کنید که شارژر متناسبی را برای باتری خود تهیه می‌کنید. 

می‌بایست شارژری را خریداری نمائید که برای برندِ باتری مورد نظر و ولتاژ آن مناسب باشد. به طور مثال ، به کارگیری یک باتری ۱۸ ولت به منظور شارژ یک باتری ۱۰.۸ ولتی و یا به کارگیری شارژر برند X برای باتری برند Y ممکن است علاوه بر باتری، به شارژر نیز زیان برساند. فارغ از اینکه باتری شارژی از  جنس تهیه شده باشد، با گذشت زمان فرسوده خواهد شد و کارآیی نخواهد داشت.

فروشگاه مبین باتری
برای مشاهده جدیدترین انواع باتری برروی دکمه زیر کلیک نمایید
مبین باتری

نکاتی که در هنگام شارژ کردن باتری باید به آن دقت شود

نگهداری باتری در محیط گرم موجب صدمه دیدن آن می‌شود. هنگامی که باتری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، آن را در یک محیط خشک و خنک قرار دهید. باتری دریل را در برابر نور مستقیم خورشید یا در کنار رادیاتور نگهداری نکنید. این عمل می‌تواند موجب انفجار باتری شود. باتری دریل را در محیط خشک و خنک، عاری از گرد و غبار قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که قطب‌های باتری در تماس با هیچ نوع جسم فلزی نیستند. چرا که در غیر این شرایط، موجب گرم شدن بیش از اندازه باتری و آتش گرفتن آن می‌گردد. اغلب باتری‌ها پوششی جهت محافظت قطب‌ها دارند. نگهداری پیوسته ابزار آلات شارژی در مقابل رطوبت هوا سبب کاهش عمر باتری مورد نظر خواهد شد. این نکته را بایستی مورد توجه قرار دهید که باتری‌های نگهداری شده در برابر رطوبت هوا را به کار نگیرید.

به هیچ وجه برای شارژ مجدد دریل شارژی از شارژر غیر استاندارد استفاده نکنید و تنها شارژری را به کار ببرید که از طریق شرکت تولید کننده به همراه دستگاه ارائه شده است. نکته حائز اهمیت دیگری که در این مورد بایستی به آن دقت شود، شارژ کردن دستگاه با ولتاژ پایین می‌باشد. زیرا ظرفیت باتری‌های لیتیومی ۳.۷ ولت بودنه و این با کم و زیاد کردن شارژ باتری تغییر می‌نماید. به همین علت بایستی تلاش شود که دستگاه مورد نظر با ولتاژ پایین شارژ گردد. طول عمر باتری دریل شارژی به میزان به کارگیری و نگهداری از ابزار بستگی دارد. 

موارد مهم در افزایش طول عمر باتری دریل شارژی از قرار زیر است:

شارژ منظم داشته باشید.

دمای متوسط باتری شارژی را مورد توجه قرار دهید.

✏️ پیشنهادات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید