»» باتری سکه ای قابل شارژ + برترین برند باتری سکه ای ««

برای آشنا شدن با این نوع باتری همراه مبین باتری باشید.

عمر باتری سکه ای

برای تأمین انرژی دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل کوچک مانند، ضربان سازهای قلبی مصنوعی، ضربان سازهای قلبی قابل کاشت، ماشین حساب جیبی، فرستنده‌های ورودی بدون کلید خودرو و همین طور ساعت مچی و نیز سمعک‌ها، باتری سکه ای یا دکمه‌ای استفاده می‌شوند. معمولاً عمر طولانی‌تری را دستگاه‌هایی که از باتری سکه ای و یا دکمه‌ای استفاده می‌کنند، دارند.

بیش از یک سال مداوم، به طور معمول می توان از ساعت مچی و یا ماشین حساب، استفاده نمود. بیشتر سلول‌های دکمه‌ای در صورت عدم استفاده شارژ خود را برای مدت طولانی نگه می‌دارند و دارای اسید هستند. بعد از چند هفته در صورتی که اگر استفاده هم نشوند، خشک می‌شوند.

اندازه‌های مختلفی را باتری‌های سکه ای دارند که طبقه بندی انان با اندازه و نیز ماده شیمیایی‌ای که در انان به کار رفته است، می باشد. البته نیازی به جایگزین کردن این باتری‌ها در بازه‌های زمانی کوتاه نیست، انان طول عمر و ماندگاری بالایی را دارند، برخی از انان در صورت استفاده نشدن، تا 10 سال ماندگاری خواهند داشت.

ظرفیت بسیار بالاتری را باتری سکه ای که از هوا به عنوان دپولایزر استفاده می‌کنند، نسبت به انواع دیگر خواهند داشت. باتری سکه ای هوازی طی چند هفته بدون کاور پلاستیکی خشک می‌شوند. مشابه سایر انواع، باتری‌های قلیایی با اندازه دکمه‌ای ساخته می‌شوند. اما معمولا نسبت به باتری‌های اکسید نقره ‌ی ،ظرفیت کمتر و نیز ولتاژ پایدارتری را با ارزشی بیشتر دارند. آنها اغلب توسط افرادی که تفاوت را نمی‌دانند، خریداری شده و به عنوان باتری ارزان قیمت به فروش می‌روند.

باتری قلمی سالم

باتری سکه ای قابل شارژ 

باتری سکه ای قابل شارژ علاوه بر باتری سکه ای یکبار مصرف، با ظرفیت کمتری نسبت به سلول‌های یکبار مصرف، در بسیاری از اندازه‌های مشابه موجود است. برای اتصال به یک نگهدارنده یا با برچسب‌های لحیم برای اتصال دائمی، باتری‌های یکبار مصرف و قابل شارژ ساخته می‌شوند.

در تجهیزات دارای دارنده فضای باتری، در صورت داشتن ولتاژ، از باتری‌های قابل شارژ و یا یکبار مصرف استفاده می‌شود. معمولاً به طور دائمی از سیستم یک باتری سکه ای قابل شارژ کوچک برای یک دستگاه معمولی استفاده شده، و در صورت قطع برق، تغذیه می‌شود. بسیاری از کنترلرهای گرمایش مرکزی، مثلا اطلاعات مشابه و زمان کارکرد را در حافظه فرار ذخیره کرده و از این باتری‌های قابل شارژ، در صورت قطع برق استفاده می‌کنند.

اینکه چنین سیستم‌هایی، شامل یک باتری پشتیبان باشند، معمول است، که یک دستگاه لحیم شده قابل شارژ محسوب می‌گردد. اغلب اجزای باتری پشتیبان رایانه‌های قدیمی، باتری سکه ای قابل شارژ NiCd بودند. در تجهیزات بعدی، باتری سکه‌ ای لیتیومی غیر قابل شارژ، با طول عمری برابر با چند سال استفاده شدند.

معمولاً باتری‌های قابل شارژ، کد عددی با حروف مختلفی را دارا هستند. بنابراین:

✅ML2032✅ VL2032✅ LIR2032 قابل شارژ مجدد بوده.

🔴CR2032 یک باتری یکبار مصرف است، که اگر در یک نگهدارنده با برچسب های لحیم کاری قرار نگیرند.

در یک نگهدارنده که برای شارژ مجدد، در نظر گرفته شده، قرار دادن یک باتری یکبار مصرف، کاری است خطرناک. در چنین مواردی برای استفاده از این نوع باتری‌ها، دارندگان چنین دستگاه‌هایی بهتر است فقط توسط پرسنل خدمات از ان بهره گیرند.


◀️◀️مشاهده جدیدترین انواع: باتری پاناسونیک، باتری دوراسل


برترین برند باتری سکه ای 

می‌توان موارد زیر را از انواع برند های باتری های سکه ای، نام برد:
🟢 باتری سکه ای رنتا
🟢 باتری سکه ای مکسل
🟢 باتری سکه ای سونی
🟢 باتری سکه ای پاناسونیک
🟢 باتری سکه ای کملیون
🟢 باتری سکه ای گیگاسل
🟢 باتری سکه ای موریسل
🟢 باتری سکه ای تیانکیو
🟢 باتری سکه ای اسل
🟢 باتری سکه ای رنتا
🟢 باتری سکه ای دوراسل
🟢 باتری سکه ای انرژایزر
🟢 باتری سکه ای روندا


◀️◀️ مشاهده انواع: باتری سافت، باتری مکسل، باتری لیتیوم یون


در ساختن باتری سکه ای تکنولوژی متفاوت خواهد بود، شماری از باتری‌های سکه ای مشابه باتری لیتیومی است و سایر این نوع باتری‌ها مشابه الکالاین خواهند بود. ولتاژ نامی هر سل 5/1 ولت خواهد بود، زمانی که باتری سکه ای الکالاین باشد و در صورتی که ولتاژ نامی هر سلول ان 3 ولت باشد، باتری سکه ای، لیتیومی،خواهد بود.

 همین طور می‌توان موارد زیر را از انواع باتری‌های سکه ای اشاره کرد:
🟢 G1
🟢 G10
🟢 G3
🟢 2016
🟢 1216
🟢 1220
🟢 2025
🟢 1620
🟢 1632
🟢 2032
🟢 1616
🟢 2477N
🟢 1025
🟢 2450N


سخن آخر

📌برای دستگاه‌هایی همچون ضربان سازهای قلبی مصنوعی، ضربان سازهای قلبی قابل کاشت، ماشین حساب جیبی، فرستنده‌های ورودی بدون کلید خودرو و همین طور ساعت مچی و نیز سمعک‌ها از باتری سکه ای استفاده می‌شود.


✏️ پیشنهادات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید