با بررسی مشکلات متداول تلفن پاناسونیک متوجه می‌شویم، معمولاً این مشکلات از چند مورد خاص معمولا فراتر نمی‌روند؛ بنابراین با دانستن آن‌ها و رفع اشکالات جزئی می‌توان در بسیاری از موارد، بی‌نیاز از مراجعه به مراکز تعمیر گشت، لذا در این مقاله به بررسی مشکلات متداول تلفن پاناسونیک و راه حل آن‌ها می‌پردازیم.

بررسی مشکلات متداول تلفن پاناسونیک

به طور کلی می‌توان گفت تمام لوازم خانگی ممکن است بعد از مدتی دچار نقص‌های فنی جزئی شود. تلفن نیز از این قاعده مستثنا نیست؛ البته امروزه با وجود تعمیرکاران و نمایندگان مجازی که از سوی هر شرکت مشخص می‌شود، می‌توانیم با تماس و یا به صورت حضوری اقدام به حل مشکلات کنیم. در ادامه به برخی از مشکلات متداول گوشی پاناسونیک و همچنین بررسی راه‌حل‌های رفع اشکالات می‌پردازیم.

تعمیر تلفن بی سیم پاناسونیک

علت زنگ نخوردن تلفن رومیزی

گفتنی است که یکی از مشکلات تلفن پاناسونیک این است که احتمال دارد زنگ نخورد. این مشکل دلایل مختلفی دارد برای مثال تنظیمات صدای آن، خاموش یا روشن بودن تلفن و… مشکلات رایج هستند. شاید به صورت ناخواسته صدای تلفن روی عدد صفر قرار گرفته باشد یا این که روی حالت خصوصی باشد و تا مدت زمان مشخصی زنگ نخورد گاهی اوقات هم به دلیل اختلال در خط تلفن زنگ نمی‌خورد یا این که خط اتصالی داشته باشد. برای رفع این مشکلات کافی است که موارد ذکر شده را بررسی کنید و تنظیمات تلفن را هم بررسی کنید. در صورتی که زنگ در حالت غیر فعال قرار داشت آن را فعال کنید و تلفن را از حالت خصوصی خارج کنید. اما اگر ایراد تلفن به خرابی خطوط برگشت باید به کارشناسان مخابرات زنگ بزنید و تا مشکل سیم کشی یا اختلالات شبکه را برطرف کنند.   

معمولاً این باتری‌ها دارای یک عمر مفید هستند که بعد از گذشت این زمان باید اقدام به تعویض آن‌ها کرد. باتوجه به گسترش باتری‌های نامرغوب که در بازار به شدت زیاد شده، برای تعویض باتری باید از طریق نمایندگی مجاز خود شرکت پاناسونیک اقدام کنیم. یکی از برندهای معتبر مبین باتری است که مورد تأیید شرکت پاناسونیک است و میتوان با خیال آسوده باتری اصلی را از آن تهیه کرد.

نحوه شارژ تلفن بیسیم

از جمله مشکلات تلفن پاناسونیک می‌توان به ایرادات باتری (همچون کم شدن شارژ) اشاره کرد. اگر با نحوه شارژ تلفن بیسیم آشنایی داشته باشید قطعا می‌توانید از این مشکل جلوگیری کنید. عمر مفید باتری تلفن‌ها تقریبا یک الی دو سال خواهد بود. در واقع برای افزایش این مقدار باید پس از هر بار شارژ کردن باتری صبر کنید که تخلیه شود و سپس شارژ بعدی را انجام دهید. به عبارت ساده‌تر نباید بعد از هر بار استفاده از دستگاه آن را برای شارژ مجدد روی دستگاه اصلی قرار دهید. یک باتری که قابلیت شارژ مجدد را دارد باید تا 6 ساعت یا کمتر صبر کنید که به صورت کامل شارژ شود. بنابراین در صورتی که تلفن را هر بار روی دستگاه اصلی قرار دهید تا شارژ شود، قطعا طول عمر کمتری از آن مشاهده خواهید کرد؛ بهتر است که این نکته را به خوبی رعایت کنید.

خرابی قطعات تلفن پاناسونیک

قطعات به‌کار رفته در این تلفن‌ها دارای کیفیت بسیار مطلوبی هستند؛ با این وجود چنانچه بعد از مدتی دچار مشکل شوند، درصورت قابل ترمیم بودن، توسط تعمیرکاران ترمیم قطعات انجام می‌شود؛ اما اگر خرابی قطعات به گونه‌ای باشد که قابلیت استفاده مجدد نداشته باشد، به وسیله تعویض آن‌ها می‌توان برای رفع مشکل اقدام کرد.

به عنوان مثال در صورتی که اسپیکر تلفن بر اثر نفوذ آب و یا ضربه خوردن به آن خراب شود، توسط نمایندگی‌ها به وسیله دستگاه‌های عیب‌یابی بررسی شده و سپس اقدام به تعویض آن می‌گردد.

دلیل مشکلات صدا در تلفن‌های بیسیم پاناسونیک

یکی از مشکلات متداول تلفن پاناسونیک که افراد زیادی با آن مواجه می‌گردند؛ مشکلات صدا و نویز در این تلفن‌هاست. در بسیاری از موارد، این مشکل ربطی به دستگاه نداشته و به شرکت مخابرات برمی‌گردد؛ ولی گاهی اوقات ممکن است که صدا در گوشی تلفن، به حالت اکو در بیاید که در این مواقع می‌توانیم با رفتن به قسمت منو گوشی تلفن و غیر فعال کردن حالت اکو که در گوشی تعبیه شده است، برای رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهیم.

گاهی اوقات نیز، صدا به صورت خش خش در گوشی تلفن شنیده می‌شود که ممکن است به خاطر استفاده از خط تلفن برای اتصال اینترنت باشد که باعث ایجاد اختلالاتی در صدا می‌شود؛ همچنین اگر ما در هنگام استفاده و نصب تلفن پاناسونیک از آداپتورهای اصلی که خود شرکت طراحی کرده بر اساس مدل‌های مختلف تلفن استفاده نکنیم، ممکن است ایراداتی در صدا به وجود بیاید. در این حالت می‌توان با تعویض آن مشکل را برطرف کنیم و چنانچه همه اقدامات را انجام دادیم، اما اختلال در صدا برطرف نشد، باید گوشی تلفن را به یکی از نمایندگی‌های مجاز پاناسونیک برده و به آن‌ها تحویل دهیم تا مشکل به وجود آمده را رفع کنند.

تعمیر ال سی دی گوشی پاناسونیک

علت تصویر نداشتن نمایشگر تلفن پاناسونیک

مورد دیگری که در مشکلات متداول تلفن پاناسونیک می‌توان به آن اشاره کرد، تصویر نداشتن صفحه نمایشگر تلفن است. بدون شک صفحه نمایش، یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده تلفن است؛ زیرا اطلاعاتی مانند زمان، تاریخ، تماس‌های ورودی و خروجی و تماس‌های بی‌پاسخ را می‌توان از طریق این صفحه مشاهده نمود؛ چنانچه این صفحه دچار مشکل شود، می‌توان گفت کار کردن با تلفن را مختل می‌کند.

یکی از دلایلی که باعث خرابی در این قسمت می‌شود، ضربه زدن به صفحه نمایش یا افتادن تلفن برروی زمین است. در این موارد، چنانچه ال‌ سی‌ دی دچار شکستگی شود، راهی جز تعویض آن نداریم. برای تعویض ال‌ سی‌ دی باید به نمایندگی‌های معتبر مراجعه و صفحه نمایش اصلی آن را تهیه و استفاده کنیم.

نکته قابل توجه این است که این مشکل ممکن است به خاطر خرابی صفحه نمایش تلفن نباشد؛ بلکه رابطی که ارتباط بین برد و صفحه نمایش را برقرار می‌کند خراب شده باشد؛ در این حالت، هزینه تعمیر به مراتب کمتر از حالتی است که تعویض صفحه انجام می‌شود. با تعویض این قطعه که فلت نام دارد، می‌توان مشکل را برطرف کرد؛ همچنین گاهی علت این خرابی، طول عمر زیاد این قطعه است؛ زیرا قطعات الکترونیکی هر چند کیفیت بالایی داشته باشند، ولی با مرور زمان ممکن است خود به خود دچار مشکلاتی شوند که این کاملاً طبیعی است. هنگام بروز چنین مشکلاتی، می‌توانید با تعویض صفحه نمایش‌ها و قرار دادن صفحه نمایش جدید مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

کار نکردن دکمه‌های تلفن پاناسونیک

کار نکردن دکمه‌ها، از دیگر مشکلات متداول تلفن پاناسونیک است. گاهی اوقات کلیدهای گوشی تلفن از کار می‌افتد که ممکن است به دلیل فرسودگی و همچنین فشار وارد زیاد بر روی صفحه کلید، کثیف بودن و یا نفوذ چربی به زیر صفحه کلید این مشکل به وجود بیاید؛ اما در این مواقع با باز کردن گوشی تلفن و جدا کردن صفحه کلیدها می‌توان به وسیله یک دستمال یا پنبه و با مواد تمیز کننده مثل الکل این قسمت را تمیز کنیم؛ سپس به خوبی آن را خشک کرده و در جای خود قرار می‌دهیم.

اگر این خرابی به دلیل فرسودگی یا فشارهای وارد زیاد در صفحه کلید باشد، می‌توان با باز کردن تلفن و تعویض قسمت‌هایی از کلیدهای غیرفعال شده، مشکل را برطرف کنیم؛ اگر توانایی و ابزارآلات لازم برای این کار را در دسترس نداشتیم، باید گوشی را به نزد تعمیرکاران مجاز نمایندگی‌های تلفن پاناسونیک برده و مشکل را برطرف کنیم.

علت خش خش کردن تلفن بیسیم پاناسونیک

مورد دیگر در مشکلات متداول تلفن پاناسونیک، خش خش کردن تلفن بیسیم است. علت این مشکل بعضی اوقات می‌تواند به دلیل ضعیف شدن باتری باشد که می‌تواند باعث ایجاد اختلالاتی درصدا شود؛ همچنین ممکن است بر اثر فاصله زیاد تلفن بی‌سیم از دستگاه مادر این اتفاق رخ داده باشد. بارش باران و برخورد آب به سیم‌های تلفن و یا فاصله نزدیک سیم برق و سیم تلفن نیز می‌توانند باعث نویز در صدا شوند. مهمترین و اولین اقدام، شناختن علت این مشکل است؛ چون در صورتی که مشکل را به درستی تشخیص دهیم به آسانی می‌توانیم آن را برطرف کنیم.

کد ریست تلفن پاناسونیک

کد ریست تلفن بیسیم پاناسونیک

گاهی اوقات ممکن است مشکلی که در تلفن به وجود می‌آید، به صورت ناشناخته باشد. معمولاً اینگونه مشکلات، مشکلات نرم افزاری هستند و چنانچه با چنین مشکلاتی مواجه شدیم، می‌توانیم برای رفع مشکل ریست کردن گوشی را امتحان نمایییم. دکمه ریست معمولا در تمامی وسایل الکترونیکی قرار داده شده‌است. در بعضی از دستگاه‌ها ممکن است ریست کردن گوشی به وسیله فشار دادن چندین دکمه به صورت همزمان انجام شود.

نکته قابل توجه در مورد محصولات شرکت پاناسونیک این است که این شرکت محصولات بسیار باکیفیتی دارد و بروز چنین مشکلاتی به ندرت پیش می‌آید؛ ولی کد ریست را در دسترس کاربران و مصرف‌کنندگان قرار داده تا در صورت نیاز بتوانند خود افراد ریست تلفن را انجام دهند؛ برای این کار باید باتری‌های تلفن بی‌سیم را از آن جدا کنید و سپس دکمه‌های ۰۸۵۲ را به صورت همزمان فشار دهید و سپس باتری آن را در محل خود قرار دهید.

در این زمان یک صدای بوق ممتد به گوش می‌رسد؛ پس از شنیدن صدای بوق، اندکی صبر می‌کنیم تا این صدا قطع شود و بعد از قطع شدن، دوباره باتری را خارج کرده و تا ۳ دقیقه صبر می‌کنیم؛ سپس باتری‌ها را دوباره در محل خود قرار داده و تلفن را روشن می‌کنیم. به این‌صورت تلفن ما ریست شده و تمامی تنظیمات و اطلاعاتی که روی تلفن قرار داده‌ایم پاک می‌شوند.

پیغام line in use در تلفن پاناسونیک

یکی دیگر از مشکلات متداول تلفن پاناسونیک نشان دادن این پیغام است که نشان می‌دهد گوشی ما ازدسترس خارج شده است. برای برطرف کردن این مشکل، ابتدا باید وارد منوی دستگاه شده و در قسمت تنظیمات با استفاده از جهت بالا و پایین وارد قسمت initial شویم. سپس با گرفتن دکمه locator به مدت چند ثانیه و بعد از آن فشار دادن دکمه ok مشکل برطرف می‌گردد. اگر این مراحل را به ترتیب و درست انجام دهیم، یک صدا شنیده شده و بدین ترتیب مشکل بوجود آمده برطرف می‌شود.

سخن نهایی

✍️ در این مقاله به بررسی و آشنایی با یکی از محصولات شرکت پاناسونیک پرداخته و مشکلاتی که ممکن است برای گوشی تلفن پاناسونیک به وجود بیاید را بررسی کردیم؛ همچنین راه‌های رفع این مشکل‌ها و نحوه عیب‌یابی آن‌ها را بیان نمودیم. امید است که مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

✏️ پیشنهادات و نظرات خود را با مبین باتری به اشتراک بگذارید.]

بروز رسانی در تاریخ ۱۲ مهر ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید