دلایل شارژ نشدن جارو شارژی

علت شارژ نشدن جارو شارژی: موضوع بسیار مهمی که در این مطلب می‌خواهیم به آن بپردازیم “علت شارژ نشدن باتری جارو شارژی” است، با خواندن این مطلب می‌تواند این مشکل را به راحتی رفع کنید. یک ایراد رایج که معمولا در این دستگاه‌ها دیده می‌شود همان عدم شارژ شدن است؛ که به دلایل مختلفی همچون اشکال در پایه‌های شارژر، باتری جارو شارژی، خرابی پریزها و … ممکن است به وجود بیاید. در ادامه در رابطه با علت‌های شارژ نشدن این دستگاه بیشتر صحبت خواهیم کرد و در صورت امکان راه حل‌هایی رفع مشکل را به ارائه می‌هیم. در صورتی که نتوانستید این دستگاه را در منزل تعمیر کنید حتما انجام این کار را به تعمیرکار با تجربه بسپارید.  

قطعی برق یک علت عدم شارژ جارو شارژی​

اولین دلیلی که ممکن است موجب عدم شارژ شدن این دستگاه شود، قطعی برق خواهد بود که باید به آن توجه نمایید. برای مطمئن شدن از قطعی برق و رفع ایراد باید در اولین قدم چک کنید که آیا برق منزل شما وصل است یا خیر؛ برای اطمینان خاطر می‌توانید که یک لامپ را روشن و خاموش کنید. اگر برق خانه و ساختمان شما وصل بود، در مرحله بعد باید فیوزها را چک کنید تا مطمئن شوید که ایرادی وجود ندارد. در صورتی که هیچ گونه مشکلی در قطعی برق منزل دیده نشد، لازم است که اقدامات بعدی را بررسی نمایید تا به علت آن پی ببرید.

خرابی پریز یک علت عدم شارژ جارو شارژی​

یک مانع دیگر برای شارژ شدن دستگاه خرابی پریز برق خواهد بود. علاوه بر قطع بودن برق ساختمان مشکل دیگری که ممکن است موجب عدم شارژ دستگاه شود، خرابی پریزها است. زمانی که از یک پریز خراب در جهت شارژ شدن جارو شارژی استفاده می‌کنید، قطعا دستگاه شارژ نخواهد شد. در مرحله دوم لازم است که پریزهای برق را بررسی کنید که در این صورت می‌توانید یک فازمتر را تهیه کنید. اگر یک فاز متر را داخل پریز وارد کردید و در آن مشکلی مشاهده نشد، مسلما چراغ فازمتر روشن می‌شود. در صورتی که فازمتری را در اختیار نداشتید می‌توانید این کار را با سایر وسایل برقی انجام دهید، اگر وسیله کار کرد و روشن شد پریز مشکلی ندارد اما اگر وسیله روشن نشد قطعا پریز خراب است و لازم است که در جهت تعمیر آن اقدام کنید و یا در غیر این صورت از پریز دیگری استفاده کنید.

عدم اتصال پایه به برق و خاموش بودن آن ​

یک اشتباه رایجی که اکثر کاربران در هنگام شارژ دستگاه با آن رو به رو می‌شوند "عدم اتصال پایه به برق و خاموش بودن آن" خواهد بود. در این مرحله سعی کنید که مرتکب اشتباه نشوید. لازم است بررسی کنید که جارو شارژی روی پایه به صورت مناسب قرار گرفته باشد. اما عدم قرار گیری مناسب آن قطعا یک دلیل برای شارژ نشدن آن خواهد بود. هر مدلی که از این جارو شارژی را خریداری کرده‌اید با توجه به نوع برند آن، برای شارژ دستگاه از پایه‌های جداگانه‌ای برخوردار هستند.

خاموش بودن پایه جارو شارژی و عدم شارژ آن

زمانی که دستگاه برای شارژ شدن دارای پایه‌های شارژی است لازم است بررسی کنید که دستگاه به درستی روی‌ پایه‌ها قرار گرفته باشد. اگر این دستگاه به خوبی و درستی روی پایه‌ها قرار نداشته باشد، قطعا جاروی شارژی شارژ نخواهد شد. بررسی کردن این موضوع این گونه است که برخی از این دستگاه با آداپتور شارژ خواهند شد. توجه کنید که در این دستگاه لازم است چه با استفاده از آداپتور چه بدون استفاده از آداپتور شارژی، شارژر دستگاه را به برق متصل نمایید؛ بنابراین در هر صورت تست کنید که شارژر به برق متصل است. اگر برای شارژ کردن این دستگاه از پایه شارژ استفاده می‌نمایید، حتما دکمه روشن کردن پایه‌ شارژر را در حالت ON قرار دهید.

خراب بودن پایه شارژی یک علت عدم شارژ جارو شارژی ​

در واقع یک علت خراب شدن جاروهای شارژی، خرابی پایه شارژ خواهد بود. اگر در طولانی مدت از آن‌ها استفاده شود، قطعا پایه شارژ آسیب می‌بیند. این ایراد را نمی‌توان در منزل رفع کرد و حتما لازم است که تعمییر کار آن را رفع کند. لازم است در جهت تعمیر پایه شارژ حتما اقدام کنید در بسیاری از موارد هم لازم است که پایه شارژ جارو شارژی را باید عوض کنید که برای انجام این کار می‌توانید با خدمات نمایندگی دستگاه صحبت کنید و از آن‌ها مشاوره و کمک بگیرید.

خراب شدن باتری یک علت عدم شارژ جارو شارژی

یک ایراد رایج دیگر که می‌تواند موجب عدم شارژ دستگاه شود، خرابی باتری خواهد بود. خراب شدن باتری را بهاین صورت بررسی کنید، در بسیاری از موارد ممکن است که باتری کیفیت اولیه خود را از دست داده باشد یا این که کاملا خراب شده باشد؛ در این صورت دستگاه هم در این شرایط نا متعادل شارژ نخواهد شد. اصولا هر باتری که خریداری و تهیه می‌شود از عمر مشخصی برخوردار خواهد بود؛ در این شرایط لازم است که باتری تازه‌ای را خریداری کنید. اصولا باتری‌هایی که توسط شرکت‌های مختلف تولید می‌شود، زمانی که 20% از عمر مفید خودشان را از دست بدهند، دیگر نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد و لازم است باتری جارو شارژی را تعویض کنید.

◀️◀️ مشاهده انواع: باتری سافت ، باتری مکسل ، باتری لیتیوم یون

نکات ایمنی در هنگام استفاده از جارو شارژی

  • در مرحله اول لازم است بدانید که هر گاه که از جارو شارژی استفاده می‌کنید نباید به پریز برق متصل باشد.
  • زمانی که در هنگام استفاده از دستگاه بوی سوختگی را احساس کردید، هر چه سریع‌تر دستگاه را خاموش کنید؛ تا خسارت و هزینه بیشتری را متحمل نشوید.
  • به هیچ عنوان جارو شارژی را در مجاورت و یا کنار وسایل گرمایشی قرار ندهید.
  • اصولا نباید این دستگاه را به صورت مستقیم در معرض نور خورشید قرار دهید.

پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیر و رفع ایراد این جاروهای شارژی آن را به یک تعمیر کار با تخربه و متخصص بسپارید و اگر خودتان اطلاعات یا شناخت کافی ندارید، به تعمیر این جاروها نپردازید. بهترین راه این است که برای جلوگیری از خرابی هر چه بیشتر آن را به یک تکنسین یا تعمیرکار حرفه بسپارید تا مشکل و خرابی دستگاه را به صورت تضمینی و مطمئن رفع کند. اصولا یک تعمیرکار آموزش دیده است و قطعا در زمینه تعمیرات از تخصص و تجربه بالایی برخوردار خواهد بود.  

✏️ پیشنهادات و نظرات خود را درباره مقاله کدهای تلفن سانترال پاناسونیک با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید