تلفن پاناسونیک: کمپانی پاناسونیک جزء یکی از شرکت‌های شناخته شده محسوب می‌شود که در حوزه تولید و عرضه سیستم‌های تلفنی فعالیت دارد. تلفن پاناسونیک یکی از انواع گوشی‌هایی است که از قابلیت منشی تلفن برخوردار هستند. پیغامگیر یا همان منشی تلفن برای کاربران شرایطی را فراهم می‌نماید تا هنگامی که نمی‌توانند به تماس‌ها پاسخ دهند، مخاطب قادر به ضبط کردن پیغام خود برای آن‌ها باشد.

بعد از آن کاربران توانایی این را دارند تا در مناسب‌ترین زمان به پیغام‌های ضبط شده گوش داده و یا تماسی را با مخاطب برقرار نمایند؛ در حقیقت، در صورتی که چنین قابلیتی تنظیم و مورد استفاده قرار گیرد، همه تماس‌ها در دسترس خواهند بود، حتی اگر شما به آن‌ها پاسخ نداده باشید. خوب است بدانید که فقط تلفن رومیزی که مدل آن KT-TS620 بوده دارای این قابلیت است و می‌تواند بیش از ۱۰ پیغام را ضبط کند. قابل ذکر است که در سایر مدل‌های رومیزی منشی تلفن موجود نیست؛ ولی سؤال اینجاست که نحوه تنظیم منشی تلفن پاناسونیک به چه صورت است؟ با فشار دادن دکمه ANSWER ON موجود بر روی تلفن پیغام گیر فعال می‌شود. با فشار دادن دکمه MESSAGE/2WAY REC نیز می‌توانید به پیغام‌ها گوش دهید. زمانی که این دکمه را فشار می‌دهید همه تماس‌ها و پیغام‌ها درست به همان ترتیبی که ضبط شده‌اند برایتان پخش خواهند شد. در ادامه نحوه تنظیم منشی گوشی پاناسونیک را بررسی خواهیم کرد.

نحوه تنظیم منشی تلفنی پاناسونیک در تلفن‌های بی سیم

در تلفن پاناسونیک بی‌سیم، تنظیم منشی تلفنی دارای کاربرد فراوانی است و تنظیم کردن این قابلیت در مدل‌های بی‌سیم به وسیله پایه پیغام گیر و گوشی امکان‌پذیر خواهد بود. در صورتی که قصد دارید اولین شیوه را مورد استفاده قرار دهید، لازم است که دکمهَon Answering را فشار دهید؛ اما اگر ترجیح می‌دهید که منشی تلفن با استفاده از خود گوشی بی‌سیم فعال شود، اول بر روی گزینه menu بزنید و سپس برای وارد کردن کد دستوری ۳۲۷# اقدام نمایید.

قابل ذکر است که امکان تنظیم کردن پیغام گیر تلفن بی‌سیم پاناسونیک بدون وارد نمودن کد مذکور نیز وجود دارد؛ برای اینکه پیغام گیر را بدون کد تنظیم نمایید تنها کافی است که این مراحل را دنبال کنید که شامل انتخاب Menu، اسکرول کردن به طرف پایین از طریق فلش رو به پایین و انتخاب گزینه Answering Device، انتخاب گزینه Answer on در صفحه جدید باز شده می‌شود.

در صورتی که علامت Answer on/of بر روی قسمت پایه یا تلفن رومیزی روشن گردید، نشان دهنده درست فعال شدن منشی تلفن است. توجه داشته باشید که هنگام پر بودن حافظه تلفن پاناسونیک عبارت Messages Full بر روی صفحه نشان داده خواهد شد؛ همچنین در صورتی که صدای پیش فرض را برای منش تلفن خود به کار برده باشید، پیامی برای شخصی که تماس گرفته است پخش می‌گردد و از او درخواست می‌کند که بعدا برای تماس گرفتن اقدام کند.

◀️◀️ مشاهده انواع مدل تلفن رومیزی ایرانی ▶️▶️

تنظیم منش تلفنی گوشی بی سیم پاناسونیک

مهمترین ویژگی‌های تلفن بی سیم پاناسونیک

یکی از مهمترین ویژگی‌های تلفن پاناسونیک بی‌سیم، کارایی بالای آن است؛ همچنین از باتری قدرتمندی برخوردار است و اگر به مدت یک ساعت شارژ شود، به مدت ۱۰ ساعت قادر به کار کردن بدون برق خواهد بود. به طور کلی باتری‌های آن دوام و طول عمر بالایی داشته و قدرت نگهداری شارژ آن نیز بسیار زیاد است.

یکی دیگر از ویژگی‌های تلفن بی‌سیم پاناسونیک این است که می‌تواند نام مخاطبان را ذخیره کند، به گونه‌ای که نام تماس گیرنده پس از هر تماس ورودی در تلفن ثبت می‌گردد و این ویژگی خیلی کم در تلفن‌های بی‌سیم دیگر مشاهده می‌شود. کاربری آسان به عنوان یکی دیگر از مهمترین ویژگی‌های این محصول به شمار می‌آید؛ به راحتی می‌توان با این تلفن بی‌سیم کار کرد، به گونه‌ای که اگر تنها برای یک بار با آن کار کنید بلافاصله متوجه می‌شوید که چگونه تلفن را مورد استفاده قرار دهید. دریافت و ارسال صدا در پاناسونیک بی‌سیم به طور واضح و با کیفیت بسیار بالایی صورت می‌گیرد.

بی‌سیم‌هایی که در بازار وجود دارند، به محض اینکه بلندگو آن‌ها روشن می‌شود، بی‌سیم نمی‌تواند صدای باکیفیت را ارسال کند و پاناسونیک این مسئله را مورد توجه قرار داده است. صدای دریافت شده از بلندگوی کالاهای پاناسونیک علاوه بر واضح و شفاف بودن، بلند نیز است و اگر بلندگو آن روشن شود، باز هم صدای واضح و باکیفیت ارسال می‌گردد.

تلفن پاناسونیک بی سیم و با سیم

نحوه گوش دادن به پیغام‌های ضبط شده توسط منشی تلفنی

زمانی که می‌خواهید پیام‌های ضبط شده توسط منشی تلفنی را گوش دهید، لازم است که بر روی دکمه Message/2way REC تلفن رومیزی بزنید. در صورتی که فردی برای شما پیغام گذاشته باشد، دستگاه آن را پخش خواهد کرد؛ اما در صورت نداشتن هیچ گونه پیامی تلفن پاناسونیک شروع به پخش کردن همه پیام‌ها می‌نماید. اگر تمایل به گوش دادن دوباره یک پیغام دارید می‌توانید دکمه previous را فشار دهید.

به علاوه هنگامی که دکمه next را فشار می‌دهید، پیغام بعدی پخش خواهد شد و همچنین با زدن بر روی دکمه stop امکان متوقف کردن پخش شدن یک پیام وجود دارد. لازم به ذکر است در صورتی که به مدت ۶۰ ثانیه بر روی هیچ کدام از دکمه‌های تلفن رومیزی ضربه نزنید یا فشار دادن دکمه stop را ۲ بار تکرار نمایید، باعث کنسل شدن پخش پیغام‌ها می‌شود. اگر قصد پاک کردن یک پیام از حافظه تلفن را دارید باید دکمه Erase را انتخاب کنید.

همزمان که در حال گوش دادن یا پخش کردن یک پیام هستید، در صورتی که بر دکمه sp-phone فشار وارد کنید، دستگاه شروع به تماس گرفتن با همان شماره‌ای می‌کند که برایتان پیامی را گذاشته بود. زمانی که قرار است به وسیله گوشی بی‌سیم پبام جدید را گوش دهید، می‌بایست پس از انتخاب Mwnu برای وارد کردن کد ۳۲۳# اقدام نمایید و یا می‌توانید دکمه play new message را در منوی Answering Device فشار دهید.

نحوه تنظیم صدای منشی در تلفن‌های پاناسونیک

به جز مواردی که تا اینجا آن‌ها را بررسی کردیم، تنظیم صدای منشی تلفن پاناسونیک نیز به عنوان یکی دیگر از تنظیماتی به شمار می‌آید که کاربران آن را مدنظر دارند. به شکل پیش فرض انتخاب صدایی برای پیغام گیر صورت گرفته است؛ ولی در صورتی که دوست دارید آن را تغییر دهید و یا صدای خودتان را به عنوان صدای منشی دستگاه مورد استفاده قرار دهید به کار بردن منوی دستگاه امکان‌پذیر است.

پس از اینکه به قسمت Answering Device وارد شدید و خط مورد نظر را انتخاب کردید، در مرحله بعد می‌بایست از طریق انتخاب کردن گزینه Greeting به این قسمت وارد شوید. در این قسمت پس از اینکه گزینه Record Greeting را انتخاب کردید، قادر به ضبط کردن صدای مورد نظرتان بر روی Greeting ۱ و یا Greeting ۲ خواهید بود. به محض اینکه صدا را ضبط کردید و گزینه yes را فشار دادید تا صدا ضبط شده و این صدا برای منشی تلفن انتخاب گردد بلافاصله صدای انتخابی جایگزین صدای قبلی پیغام گیر تلفن پاناسونیک می‌شود و صدای مورد نظر تغییر می‌کند.

بررسی سؤالات متداول

🔶 تنظیم منشی تلفنی پاناسونیک چه مزایایی دارد؟

یکی از مهمترین مزایای تنظیم منشی تلفنی پاناسونیک این است که با فعال کردن این قابلیت دیگر هیچ تماسی را از دست نخواهید داد.

🔶 علت خش خش تلفن بی‌سیم پاناسونیک چیست؟

گاهی وجود مشکل در خط شهری باعث خش خش تلفن بی‌سیم پاناسونیک می‌شود. با نصب کردن اسپلیتر در میان مسیر و متصل نمودن تلفن و مودم به آن این مشکل برطرف خواهد شد و میزان کیفیت صدای دریافتی بالا می‌رود.

🔶 نحوه تنظیم تعداد زنگ قبل از پیغامگیر چگونه است؟

کافی است در تلفن بی‌سیم پاناسونیک دکمه Menu را فشار داده و بعد از زدن بر روی دکمه# عدد ۲۱۱ وارد شود. در بخش پایانی از طریق گزینه‌ای که به صورت فلش بالا و پایین است تعداد زنگ قبل از پیغامگیر را تعیین نمایید.

✏️ پیشنهادات و نظرات خود را درباره مقاله «راهنمای تنظیم منشی تلفن پاناسونیک» با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید